مجله تخصصی معماری میترا دیزاین

آپارتمان های کوچک

آپارتمان های کوچک
دکوراسیون و چیدمان در فضاهای کوچک همواره موضوعی چالش برانگیز است، جا دادن مبلمان و از طرف دیگر زیبایی چیدمان آن ها بسیار پر اهمیت بوده و طراحی مناسب همواره می تواند به بزرگ تر جلوه دادن و چشم نوازی فضا کمک کند.
مقاله های بیشتر از دکوراسیون داخلی

۱.اگر فضایی کوچک دارید که‌ می‌خواهید آن را بزرگ تر جلوه دهید و یا اینکه این فضا کاربرد بیشتری داشته باشد،‌ در اولین قدم بهتر است وسایل تزیینی غیر قابل استفاده و غیر کاربردی را جمع آوری کرده و آنها را دور بیندازید و یا اگر خاطره ای را برایتان یاد آوری‌ می‌کند، آن را در جایی مانند انبار نگهداری کنید.

۲.از رنگ‌های درخشان و روشن با ته رنگ‌های سفید که باعث بزرگ تر نمایان شدن فضا‌ می‌شوند استفاده کنید.

۳.از پرده‌های ضخیم و چند لایه در این اتاق‌ها استفاده نکنید. سعی کنید پرده‌هابه رنگ روشن و تقریبا کم طرح باشند.

۴.تا آنجایی که‌ می‌توانید از فرش، قالیچه و یا هر نوع کف پوش تزیینی در فضاهای کوچک استفاده نکنید، چرا که از لحاظ دید بصری موجب کوچک تر شدن فضا‌ می‌شود.

۵.اگر کف پوش اتاق سرامیک، موکت و یا هر چیز دیگری است بهتر است که از طیف رنگ‌های روشن باشد. هر چه کف پوش اتاق روشن تر باشد به مراتب فضا بزرگ تر جلوه‌ می‌کند.

۶.تا آنجا که امکان دارد از مبلمان کوچک با انحناهای بسیار و ظریف استفاده کنید چرا که این دسته از مبلمان مخصوص فضاهای کوچک هستند و آنجا را بزرگ تر نشان‌ می‌دهند. استفاده از مبلمان بزرگ و کاناپه‌های بزرگ در اتاق‌های کوچک به هیچ وجه توصیه نمی شود.


۷.نورپردازی زیاد فضا را بزرگ تراز آنچه که هست نمایان‌ می‌کند. در ضمن با نورپردازی مناسب ‌ می‌توانید فضا را کاملا کاربردی کنید. در فضاهای کوچک تا آنجا که امکان پذیر است از آباژور و نورهای موضعی کم نور استفاده نکنید.

۸.استفاده از وسایل تزیینی غیر ضروری که کاربرد خاصی ندارند،‌ در فضاهای کوچک به هیچ وجه مناسب نیست. اگر از آن دسته افرادی هستید که وسایل تزیینی را دوست دارید، بهتر است آنها را در کوچک ترین سایز انتخاب کنید و همه را روی میزی در کنار یکی از مبل‌ها قرار دهید. اگر هم علاقمند به آثار هنری هستید، تابلوها را در سایز‌های کوچک و تنها روی یک یا دو دیوار نصب کنید.

۹.اگر مایلید که دیوارها را با کاغذ دیواری تزیین کنید،‌ بهتر است کم طرح ترین و روشن ترین شان را انتخاب کنید. کاغذ دیواری‌های پر طرح و شلوغ اتاق را تنگ و تاریک جلوه‌ می‌دهد.

 • آپارتمان های کوچک
  تصویر شماره 1 :: آپارتمان های کوچک
 • آپارتمان های کوچک
  تصویر شماره 2 :: آپارتمان های کوچک
 • آپارتمان های کوچک
  تصویر شماره 3 :: آپارتمان های کوچک
 • آپارتمان های کوچک
  تصویر شماره 4 :: آپارتمان های کوچک
 • آپارتمان های کوچک
  تصویر شماره 5 :: آپارتمان های کوچک
تبلیغ با میترا رنک